Contacte

Si tens una urgència truca al 112 – Telèfon de prevenció del suïcidi: 900 925 555 (Aj Barcelona)- 024 (Ministerio) – 061 (Generalitat)
Xat de suport emocional per a joves (Whatsapp): 679 333 363

Associacions: Tenim més de 70 federades i repartides per tot Catalunya. Troba la més propera en enllaç amb més informacióaquest enllaç.

Seu central

Carrer Nou de Sant Francesc, 42 local
08002 Barcelona – 932 721 451

Gabinet de premsa

605 912 718 – 657 747 595
premsa@salutmental.org

Programa Respir i atenció a domicili

Raquel Arilla: 635 454 796 – raquel.arilla@salutmental.org

Troba el teu Espai Situa’t

Les persones que resideixin en comarques no incloses al llistat, o amb serveis inactius, poden dirigir-se a l’Espai Situa’t que considerin més adient.

Els Espai Situa’t tenen un horari flexible, per contactar-hi escriu un correu electrònic o truca-hi primer.

Barcelona (esquerra i litoral)

Sants Montjuic, Ciutat Vella, Sarrià Sant Gervasi, Gràcia, Eixample (esquerra i Sant Antoni), Les Corts i L’Hospitalet de Llob.

Tel. 656 765 488 – espaisituat@salutmental.org

c/Nou Sant Francesc, 42 (local Salut Mental Catalunya) – 08002 Barcelona

Barcelona (dreta i nord)

Nou Barris, Horta-Guinardó, Sant Andreu, Sant Martí i Eixample (dreta, Sagrada Família, Fort Pienc).

Servei gestionat per AREP Salut Mental

Tel. 606 605 887 – noubarris@activatperlasalutmental.org

Passeig Maragall, 124 – 08027 Barcelona

CIS Cotxeres Av. Dels Quinze 18 – 08016 Barcelona

Barcelonès Nord

Santa Coloma de Gramenet, Badalona, Sant Adrià de Besos i Maresme.

Tel. 605 408 243 – gramenet@activatperlasalutmental.org

C/ Major 67, Santa Coloma de Gramenet
08030


Baix Llobregat

Comarca del Baix Llobregat.

Tel. 605 633 497 – santboi@activatperlasalutmental.org

Passeig President Josep Tarradellas, 25 (Palau Marianao) – 08830 Sant Boi Llobregat

Camp de Tarragona

Comarques del Tarragonès, Baix Penedès, Alt Camp i Baix Camp, la Conca de Barberà i el Priorat.

Servei gestionat per Associació La Muralla Ment i Salut

Tel. 636 045 434 – tarragona@activatperlasalutmental.org

Sant Miquel, 16, baixos – 43005 Tarragona

Catalunya Central – Bages

Comarques del Bages, Berguedà, Moianès, Osona, Solsonès i part de la Cerdanya.

Tel. 635 191 300 – bages@activatperlasalutmental.org

C/ Arquitecte Montagut 6 baixos – 08243 Manresa


Catalunya Central – Anoia

Comarca de l’Anoia

Tel. 654 24 94 14 – anoia@activatperlasalutmental.org

Plaça Espanya 8 1r – 08700 Igualada

Demarcació de Girona

Demarcació de Girona i part de la Cerdanya

Tel. 605 867 971 – girona@activatperlasalutmental.org

C de la Rutlla 22 – 17002 Girona

El Prat de Llobregat

Població del Prat de Llobregat

Tel. 651 715 466 – elprat@activatperlasalutmental.org / espaisituat@elprat.cat
Plaça de l’Agricultura, 4 (Cases d’en Puig) – 08820 El Prat del Llobregat


Garraf

Comarques del Garraf i l’Alt Penedès

Tel. 654 545 505 – garraf@activatperlasalutmental.org

Jardins de Francec Macià (Centre Cívic Sant Joan) s/n – 08800 Vilanova i la Geltrú

Lleida – Segrià

Comarca del Segrià i plana de Lleida

Servei gestionat per l’Associació Salut Mental Ponent

Tel. 615 374 572 – 973 221 019 – lleida@activatperlasalutmental.org
c/Henri Dunant, 1 1r pis (Espai Salut) – 25003 Lleida

Pirineu – Lleida

Comarques de l’Alt Urgell, Pallars Jussà i Pallars Sobirà i Alta Ribagorça

Tel. 665 285 057 – pirineulleida@activatperlasalutmental.org

  • Tremp: dilluns i dimecres tarda (local Associació Alba Jussà: c/Pau Casals, 1 – 25620 Tremp)
  • Sort: dimarts i dijous matí (local Salut Mental Pallars: c/Major, 64 – 25560 Sort)
  • La Pobla de Segur: divendres matí (Casal Cívic La Pobla de Segur: Sant Miquel del Pui, 64 – 25500 La Pobla de Segur)

Terres de l’EbreTemporalment inactiu

Comarques del Montsià, Baix Ebre, Ribera d’Ebre i Terra Alta

Tel. 656 354 695 – terresdelebre@activatperlasalutmental.org
Plaça dels Dolors 1 1r pis – 43500 Tortosa

Vallès Occidental – Temporalment inactiu

Comarca del Vallès Occidental

Tel. 605 652 603 – sabadell@activatperlasalutmental.org

C/ Leonardo da Vinci 81 – 08204 Sabadell

Vallès Oriental

Comarca del Vallès Oriental i Maresme nord

Servei gestionat per l’Associació Daruma

Tel. 656 351 662 – vallesoriental@activatperlasalutmental.org

AV Del parc 9 planta 3a – 08402 Granollers


Clubs Socials Fundació SMC

Els Clubs Socials tenen un horari flexible en funció de les seves activitats, per contactar-hi escriu un correu electrònic o truca-hi primer

Club Social El Llorer       

csllorer@salutmental.org           

608 554 153 / 977 662 620              

Avda/ del Puig, 1, local 

43700 – El Vendrell

Club Social Espai 3          

csespai3@salutmental.org     

934 742 330         

C Marquès de Cornellà  15-17 A Baixos 

08940 – Cornellà  de Llobregat

Club Social La Llum

cslallum@salutmental.org

935 708 648

C Agricultura 4-8

08100 – Mollet del Vallès


Club Social Gramenet   

csgramenet@salutmental.org

933 913 078      

C Major 67  baixos         

08030 – Santa Coloma de Gramenet

Club Social Tu Tries        

cstutries@salutmental.org     

937 901 114      

PL del Forn del Vidre 1  Bxs        

08304 – Mataró

Club Social Egara             

csegara@salutmental.org       

635 814 741      

Parc Gernika, 2 local 3A 2 local 3A          

08211 – Terrassa


Club Social El Far – La Garriga          

cslagarriga@salutmental.org          

693 818 143        

C Anselm Clavé 52             

08590 – La Garriga

Bústia SMC

Per a qualsevol suggeriment o reclamació podeu dirigir-vos a: suggerimentsireclamacions@salutmental.org