Contacte

Si tens una urgència truca al 112 – Telèfon de prevenció del suïcidi: 900 925 555

Seu central

Carrer Nou de Sant Francesc, 42 local
08002 Barcelona
Tel. 932 721 451

Gabinet de premsa

Lydia Santín
Tel. 605 912 718
premsa@salutmental.org

Programa Respir i atenció a domicili

Sara Díaz
Tel. 675 331 505

Espai Situa’t

Si vols informació i assessorament en salut mental, pots contactar amb l’Espai Situa’t més proper al teu domicili.

Associacions

Tenim més de 70 federades i repartides per tot Catalunya. Troba la més propera en enllaç amb més informació aquest enllaç.

Troba el teu Espai Situa’t

Pirineu – Lleida
Tel. 665 285 057
pirineulleida@activatperlasalutmental.org

Barcelona (esquerra i litoral) Sants Montjuic, Ciutat Vella, Sarrià Sant Gervasi, Gràcia, Sant Martí, Eixample (esquerra i Sant Antoni) i L’Hospitalet de Llob.Tel. 656 765 488 espaisituat@salutmental.org

Barcelona (dreta i nord) (Nou Barris, Horta-Guinardó, Sant Andreu, Sant Martí, Gràcia i Eixample (dreta, Sagrada Família, Fort Pienc)
Servei gestionat per:
– AREP Salut Mental: 606 605 887 i noubarris@activatperlasalutmental.org

Barcelonès Nord (Santa Coloma, Badalona, Sant Adrià de Besos, i  Maresme)
Tel. 605 408 243 gramenet@activatperlasalutmental.org

Baix Llobregat
Tel. 605 633 497
santboi@activatperlasalutmental.org

Camp de Tarragona
Servei gestionat per Associació La Muralla Ment i Salut
Tel. 636 045 434
tarragona@activatperlasalutmental.org

Catalunya Central – Bages
Tel. 635 191 300
bages@activatperlasalutmental.org

Catalunya Central – Anoia 
Temporalment inactiu.
Tel. 654 24 94 14
anoia@activatperlasalutmental.org

Demarcació de Girona
Tel. 605 867 971
girona@activatperlasalutmental.org

El Prat de Llobregat
Tel. 651 715 466
elprat@activatperlasalutmental.org

Garraf
Servei gestionat per l’Associació Salut Mental Garraf | Afammg
Tel. 654 545 505
garraf@activatperlasalutmental.org

Terres de l’Ebre
Tel. 656 354 695
terresdelebre@activatperlasalutmental.org

Lleida – Segrià
Servei gestionat per l’Associació Salut Mental Ponent
Tel. 615 374 572
lleida@activatperlasalutmental.org
(per consultes de Justament: pirineulleida@activatperlasalutmental.org)

Vallès Occidental
Tel. 605 652 603
sabadell@activatperlasalutmental.org

Vallès Oriental
Servei gestionat per l’Associació Daruma
Tel. 656 351 662
vallesoriental@activatperlasalutmental.org