Salut Mental Catalunya

Amics, familiars i persones amb problemes de salut mental
Junts pel benestar de tots

Espai Situa’t: servei d’atenció a persones i famílies

L’Espai és un servei d’informació, consulta, d’orientació, i assessorament a disposició persones amb trastorn mental, familiars, professionals o persones coneixedores d’una realitat en salut mental, que cerquin respostes a qüestions que els preocupin, que plantegin problemes i necessitats, tant sanitaris com socials, que vulguin clarificar itineraris, conèixer els recursos en salut mental…

Així mateix, també realitza un treball de coordinació amb el territori i en xarxa, per poder derivar i orientar correctament les demandes, tant amb els recursos sanitaris i socials especialitzats en salut mental com amb les associacions de familiars i afectats, com d’altres que puguin ésser d’interès en el territori. Per tant, podríem dir que el SAF de la Federació és un recurs complementari a la xarxa de salut mental.

Contacte

L’horari d’atenció telefònica és dimarts i dijous de 9-13h al 93 272 14 51, tot i que també es podran adreçar consultes al correu: espaisituat@activatperlasalutmental.org.

En el cas que la demanda ho requereixi es podrà concertar cita i realitzar una visita presencial a la seu de la Federació.

Des del Servei d’Atenció a Famílies (SAF) de la Federació, s’ha liderat el desplegament d’un projecte d’homologació de SAF per a la xarxa associativa, elaborat i consensuat amb diversos tècnics de diferents entitats. Actualment s’està treballant des de la implementació d’aquest model homologat a les associacions del territori que tenen aquest servei o estan en vies de desplegament, mitjançant el recolzament tècnic que cadascun d’ells requereixi i sol·liciti.

Espais Situa’t a territori

Girona
girona@activatperlasalutmental.org
Hotel d’entitats
C/Rutlla 20-23, despatx 2
17002 Girona
Tel. 972 218 932

Granollers
granollers@activatperlasalutmental.org
Associació DARUMA
Avinguda del parc, 9, 3ra planta, 08402 Granollers
Tel. 938 701 274

Igualada
igualada@activatperlasalutmental.org
Associació ARMPA
Carrer Mossèn Josep Forn 25-27 baixos,
08700 Igualada
Tel. 938 019 058
Dijous: Espai Cívic Centre (Carrer de la Trinitat, 12, 08700 Igualada)
Tel. 93. 803 19 50 – ext. 415

Lleida
lleida@activatperlasalutmental.org
Espai de salut GSS,
C. Henry Dunant ,1
25003 Lleida Tel. 973 106 834

Manresa
manresa@activatperlasalutmental.org
Associació Salut Mental Bages
C/ Arquitecte Montagut, 6. Baixos. 08243 Manresa
Tel. 938 762 508

Nou Barris
noubarris@activatperlasalutmental.org
Centre Integral de Salut Cotxeres
Av. De Borbó, 18-30, 1ª plt., consulta 30. 08016 Barcelona
Tel. 934 087 275

Sabadell
sabadell@activatperlasalutmental.org
Carrer Leonardo da Vinci, 81
08204 Sabadell
Tel. 937 274 840

Santa Coloma de Gramenet
gramenet@activatperlasalutmental.org
Carrer Nàpols, 41
08921 Santa Coloma de Gramenet
Tel. 638 870 525

Sant Boi
santboi@activatperlasalutmental.org
Can Jordana
Carrer Ebre, 27, 08830 Sant Boi de Llobregat
Tel.

Can Jordana 936 351 237

Tarragona
tarragona@activatperlasalutmental.org
Carrer Pons d’Icart s/n, Edifici La Pedrera, 6ª Planta Despatx 8
43004 Tarragona
Tel. 977 224 523

Terres de l’Ebre
terresdelebre@activatperlasalutmental.org
Carrer Montcada 27, 1er pis
43500 Tortosa
Tel. 977 894 056

Vilanova i la Geltrú
vilanova@activatperlasalutmental.org
Carrer Jardins de Francesc Macià, s/n (Centre Civic Sant Joan)
08800 Vilanova i la Geltrú
Tel. 938 169 034